Obozy żeglarskie dla młodzieży na Mazurach

 

Zapisy :

Kpt. Tomasz Ignac Orzechowski: 662 002 136, 579 519 784
lub formularz zgłoszeniowy :

Terminy i ceny:

 

Rejs I: 30.06 - 10.07.2019 r. (11 dni) - 1700 zł

Rejs II: 10.07 - 20.07.2019 r. (11 dni) - 1700 zł

W cenie transport autokarem na trasie

Rzeszów - Lublin - Mińsk Mazowiecki - Mikołajki

Dojazd własny - zwrot 100zł

Cena zawiera:

 • pełne wyżywienie
 • czarter jachtu
 • noclegi i podstawowe szkolenie na komfortowych jachtach: Mariner 24, Antila 26, Twister 26 lub podobnych
 • ubezpieczenie NNW
 • opiekę medyczną, instruktorów żeglarstwa i Ratowników Wodnych
 • paliwo i opłaty portowe

Cena nie zawiera:

 • opłat za toalety i prysznice w portach,
 • biletów wstępu (aquapark, baseny, muzea, itp).

Podczas obozu można uczestniczyć w szkoleniach na patenty: Żeglarza Jachtowego lub (i) Sternika Motorowodnego oraz Ratownika Wodnego WOPR.

Cena szkoleń :

 • Żeglarz Jachtowy(ukończone 14 lat)
  opłata szkoleniowa+ opłata egzaminacyjna - 200 zł
 • Sternik Motorowodny(ukończone 14 lat)
  opłata szkoleniowa + opłata egzaminacyjna - 550 zł
 • Ratownik Wodny (ukończone 17 lat)
  opłata szkoleniowa + opłata egzaminacyjna - 900 zł

 

POBIERZ UMOWĘ

POBIERZ KARTĘ KWALIFKACYJNĄ

CO NALEŻY ZABRAĆ NA OBÓZ ŻEGLARSKI

KARTA ZGŁOSZENIOWA - PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

KARTA ZGŁOSZENIOWA - PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO


OPIS

Jedną z najpopularniejszych obecnie dyscyplin wodnych okazuje się od lat zdobywające coraz szersze grono pasjonatów żeglarstwo. Rejs turystyczny to zarówno wspaniała przygoda dla profesjonalistów, którzy posiadają patent, jak i dla zupełnych laików w tym temacie, którzy chcieliby sprawdzić, na czym polega ten rodzaj sportu. Nieprzypadkowo zatem, rok rocznie, rośnie zainteresowanie obozami żeglarskimi. Aktywny wypoczynek pod żaglami zapewni niezapomniane wrażenia a jednocześnie zagwarantuje zdobycie nowych umiejętności. Obóz żeglarski jest to rewelacyjna forma wypoczynku dla osób "z iskrą w oku", ceniących kontakt z przyrodą, lubiących prawdziwe wyzwania, ekscytujące doświadczenia oraz doborowe towarzystwo. Co więcej, miłośnicy tej dyscypliny chcący wyrobić sobie patent żeglarza, koniecznie muszą odbyć specjalistyczne kursy, na których przyswoją wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.

Rejs szkoleniowy na patent Żeglarza Jachtowego lub (i) Sternik Motorowodnego odbywa się w formie wędrownej, i przebiega równolegle do rejsu turystycznego, dzięki czemu nie rozstaniesz się z przyjaciółmi, którzy maja już patent lub nie chcą się szkolić i masz szansę poznać żeglarstwo w różnych warunkach pogodowych, zwiedzisz różne akweny oraz porty. Intensywne szkolenie na patent Żeglarza Jachtowego to nie tylko gruntowne przygotowanie praktyczne i teoretyczne, ale też czas na dobrą zabawę, o której nie zapominamy.

Charakterystyka rejsu:

Rejs rozpoczynamy i kończymy w porcie Zanzibar k.Mikołajek na jeziorze Tałtowisko. Podczas rejsów codziennie cumujemy w innym porcie (przystani), poznajemy najciekawsze miejsca na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich podróżując dużymi, bezpiecznymi, wygodnymi i bogato wyposażonymi jachtami typu: Mariner 24, Twister 780, Maxus 24, itp. Wszystkie jachty wyposażone są w silniki zaburtowe, wygodne koje (uczestnicy rejsu zakwaterowani są w kabinach jachtów), środki ratunkowe, kambuz i kabinę sanitarną. Każda załoga (6-8 osób) ma swojego sternika, pod opieką którego żegluje, wypoczywa, wspólnie przyrządza posiłki (każdy jacht posiada segment kuchenny). W ciągu dnia odpowiednio do planu trasy rejsu, pogody żeglujemy, szkolimy się, zażywamy kąpieli, opalamy, zwiedzamy atrakcyjne miejsca znajdujące się na trasie rejsu. Nocujemy na cichych leśnych bindugach, w przystaniach, portach zgodnie z planem rejsu.

Uczestnicy

Warunkiem uczestnictwa w rejsie jest ukończenie 12 roku życia. Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Biorący udział w obozach żeglarskich zostaną podzieleni na grupy wiekowe.

Kadra:

Nasza kadra to jedna wielka rodzina, wszyscy instruktorzy to młodzi lecz doświadczeni instruktorzy, którzy rozpoczynali swoją żeglarską przygodę na naszych obozach. Na każdy jacht (załogę) przypada doświadczony instruktor - sternik posiadający przygotowanie pedagogiczne oraz patent żeglarski. Nad bezpieczeństwem i zdrowiem czuwa ratownik WOPR oraz lekarz lub pielęgniarka. Całością dowodzi kierownik, tzw. Komandor rejsu. Rejsy prowadzone są przez doświadczoną kadrę, posiadającą uprawnienia do prowadzenia odpowiednich jachtów na śródlądziu oraz posiadającą uprawnienia kierowników i wychowawców wycieczek szkolnych i kolonii oraz przygotowanie merytoryczne i pedagogiczne.

Wyżywienie:

Uczestnicy podzieleni na wachty pod nadzorem instruktora przygotowują posiłki z produktów dostarczanych codziennie przez kwatermistrza. Każdy jacht jest wyposażony w segment kuchenny (tzw. kambuz) - posiada kuchenkę gazową, komplet garnków, naczyń i sztućców.

Aktywność w postaci obozu żeglarskiego to połączenie świetnej zabawy z gruntownym przygotowaniem do egzaminu na patent żeglarski. Organizowane przez nas szkolenia zapewniają wysoki poziom merytoryczny oraz pełne bezpieczeństwo uczestników.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Jeżeli chcesz więcej informacji uzupełnij ten formularz. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.
Prosimy uzupełnić wszystkie wymagane pola.

Comments are closed.